Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dominikanin z Lublina o Kościele: Nadmuchany jak balon

Utworzony przez Ola, 14 grudnia 2010 r. o 19:13 Powrót do artykułu
k. napisał:
@real może nie koniec kościoła, nie dramatyzuj.. Porównanie do balona jest bardzo trafne. Balon pięknie wygląda, daje wrażenie odświętności, od razu kojarzy się z czymś przyjemnym, fajnym. Ale tak na prawdę na chwilę. A w środku..
Świetnie,że to rozumiesz. Udawanie,milczenie i zaprzeczanie iż nie ma w tym wszystkim prawdy mija się z celem. Chociaż po części rozumiem niektóre komentarze pełne rozgoryczenia,pretensji czy wręcz złości za postawę i opinię jaką zaprezentował Dominikanin. Cóż jesteśmy tylko ludźmi,różnie postrzegamy i reagujemy,wyciągamy wnioski lub nie ale w tym cały urok...Nie jesteśmy przecież monolitem i bardzo dobrze. Przecież można różnić się pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojciec Dominikanin ma rację bo obserwując na przestrzeni od 1989 hierarchowie i księża rozpanoszyli się bez żadnej pokory. Pchają się na siłę wszędzie.Przez to postępowanie, młodzieży na nabożeństwach ze świeczką szukać. Dzieci chodzą do kościoła dopóki mają jakiś wpływ rodzice,dziadkowie.Przykre ale jak wykruszy się średnie i starsze pokolenie kościoły będą świecić pustkami, bo przewodników duchowych jakimi są księża nie będą chcieli słuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jurek napisał:
Brawo Ojcze. Czas przetrzeć oczy i wziąć się do pracy od podstaw. Tysiące katechetów, rozchisteryzowane mochery, tak zwani obrocy krzyża, komisje majątkowe, jad płynący z Torunia itd, nie robią niczego dobrego, tylko prowadzą do nikąd i na zatracenie. Po kilkumiesięcznej akcji pod pałacem prezydenckim zosłało zasiane tyle goryczy i nienawiści, że społeczeństwo podzieliło się i skłóciło. Dlaczego szefostwo Episkopatu nie tupnęło wtedy nogą tylko pozwalało na poniżanie krzyża, księży, którzy przyszli aby zanieść Go w godne miejsce. Czego boją się biskupi - Jarka i jego fanatycznego tłumu? Dlaczego nie wykorzystano spóścizny po Janie Pawle II, dlaczego Jego autorytet nie znalazł na długo swojego godnego miejsca w społeczeństwie polskim, dlaczego...?
Wydaje mi się synu, że się zagubiłeś! No i ta ortografia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żydy z gazety wyb napiszą wszystko co atakuje kościół nie kupujcie tego szmatławca Michnik i tak już jest bogaty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Ireno, młodzież na Mszach sie pojawia, zaręczam Ci...Może nie ma jej tam, gdzie Ty chodzisz...Przejdź sie do kościoła akademickiego KUL czy własnie do dominikanów - zovbaczysz tam bardzo wiele młodych osób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotrek napisał:
no to teraz dawajcie, wyżyjcie się na Kościele, bo w domu macie 100 razy gorzej, ale lepiej krytykować Kośćiół itd
bo Kościół jest w porządku, idealny i krytykować go nie wolno, prawda ? masz klapki na oczach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Droga Ireno, młodzież na Mszach sie pojawia, zaręczam Ci...Może nie ma jej tam, gdzie Ty chodzisz...Przejdź sie do kościoła akademickiego KUL czy własnie do dominikanów - zovbaczysz tam bardzo wiele młodych osób.
" bardzo wiele młodych osób " . z tym bym polemizował. to są nieliczne grupki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
da napisał:
ciebie spłodził...niestety deb***...
katolik , zapewne odezwał się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze służycie ojczulku, oj dobrze........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne,że wśród duchownych są odważni ludzie,którzy potrafią trafnie diagnozować rzeczywistość...........Ale chwała im za to ,bo być może są podwaliną nowego kościoła opartego na nauce Chrystusa.Współczesny kościół katolicki-no cóż spora grupa myślących widzi, jaki jest jego prawdziwy cel..........!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Dziwne,że wśród duchownych są odważni ludzie,którzy potrafią trafnie diagnozować rzeczywistość...........Ale chwała im za to ,bo być może są podwaliną nowego kościoła opartego na nauce Chrystusa.Współczesny kościół katolicki-no cóż spora grupa myślących widzi, jaki jest jego prawdziwy cel..........!!!
Lubelszczyzna mocna palikotami, oto następny palikot. Palikot wiśniewski. I tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik dziennika wschod napisał:
W tym liście jest wiele gorzkiej dla duchownych prawdy.Wielu księży jest antysemitami.W ubiegłym roku uczestniczyłem w pielgrzymce autokarowej do Wilna.Pielgrzymkę organizowała jedna z parafii na terenie województwa lubelskiego ( w jednym z miast ).Jadąc ulicami Wilna w pewnej chwili nasz młody ksiądz opiekun wykrzyknął do nas : spójrzcie na tych żydków,wszędzie ich pełno,chcą zawojować cały świat,przyjechali aż do Wilna.Spojrzałem przez okno autokaru i zobaczyłem idących chodnikiem trzech młodych Żydów- wskazywało na to ich ubranie,kapelusze,włosy.Chciałem ostro zareagować,ale powstrzymał mnie kolega ażebym nie psuł atmosfery pielgrzymki.Znam przypadki,że młodzież rezygnuje z lekcji religii,bo popada w konflikt z księżmi na tle kwestii żydowskich.Zastanawiam się nad tym skąd u wielu księży bierze się taki wielki antysemityzm.Przecież to są młodzi ludzie.Mogli to wynieść z domów rodzinnych,mogą tak ich kształcić w Seminariach Duchownych.Jestem człowiekiem wierzącym,praktykującym,wiele lat już przeżyłem.Spotkałem w swoim życiu księży mądrych,spotkałem też śmiesznie nijakich,skażonych swoimi poglądami.
A gdyby ksiądz powiedział to o trzech chińczykach, to też byś się tak oburzył? jesteś dobrze wytresowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojczulek narobił ku uciesze Gazety Wyborczej we własne gniazdo. Ciekawe czy zreflektuje i się podetrze czy z taki zafajdany będzie chodził.Ciekaw jestem czy tą statystykę pomagali mu ustalać "fachowcy z CBOS-u,z archiwum Brama Grodzka czy może instytucja Eleonory Bergman ?.Składając przysięgę Panu Bogu do czego innego się zobowiązł a teraz bierze kamień i rzuca.....fe -nie pasuje do niego ta biała szata boć to kolor czystości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czerwony napisał:
Dobrze służycie ojczulku, oj dobrze........
ŻE DOBRZE SŁUŻY TO FAKT ...pytanie tylko komu ?....bo temu któremu powinien to na pewno nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Dziwne,że wśród duchownych są odważni ludzie,którzy potrafią trafnie diagnozować rzeczywistość...........Ale chwała im za to ,bo być może są podwaliną nowego kościoła opartego na nauce Chrystusa.Współczesny kościół katolicki-no cóż spora grupa myślących widzi, jaki jest jego prawdziwy cel..........!!!
W takim razie musisz z o.Wiśniewskim potępić chrześcijan z otoczenia św Piotra,którzy bądź co bądź nie tylko zmawiali "Ojcze nasz" ale jawnie sprzeciwiali się praktykom Nerona, musisz potępić o. Kordeckiego bo w stronę Szwedów nie tylko słowo Boże kierował ale i armaty ,takie samo stanowisko musisz zająć wobec ks.Skorupki czy Jerzego Popiełuszki. Twój pogląd i o.Wiśniewskiego w sumie kwestionuje napis na sztandarze ...BÓG HONOR OJCZYZNA... Pytanie-które z tych słów byście usunęli ? Jeżeli już zaczynacie tę rewolucję to i wojów zakneblujcie aby w 'Krzyżakach nie śpiewali Bogurodzicy. Ks.Ściegiennego postawcie pod pręgierzem historii. Z tej rewolucji zostanie wam parę ulic dla nowych patronów. Polacy...chrześcijanie ???? no cóż niech ze złożonymi rączkami padną przed obliczem rabina Josefa Owadia i poddadzą się jego woli i jego światopoglądowi. Szalom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto posłuchać i przemyśleć czy ksenofobia i nacjonalizm to wady czy zalety. Oczywiście nie popadające w skrajności. Jak zniszczyć państwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
irena napisał:
Ojciec Dominikanin ma rację bo obserwując na przestrzeni od 1989 hierarchowie i księża rozpanoszyli się bez żadnej pokory. Pchają się na siłę wszędzie.Przez to postępowanie, młodzieży na nabożeństwach ze świeczką szukać. Dzieci chodzą do kościoła dopóki mają jakiś wpływ rodzice,dziadkowie.Przykre ale jak wykruszy się średnie i starsze pokolenie kościoły będą świecić pustkami, bo przewodników duchowych jakimi są księża nie będą chcieli słuchać.
Tu jestem w stanie się z Tobą zgodzić tylko,że temat dotyczy zupełnie czego innego.Tu i tobie i mnie ojciec Wiśniewski zarzuca;antysemityzm,ksenofobię.....nazywa nas nadmuchanymi ,kolorowymi balonami ???? No chyba,że nie poczuwasz się jakobyś stanowiła cząstkę kościoła Pani Ireno ,więc twoja chata skraju i możesz trochę plwocin dorzucić (dopluć).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
retor napisał:
Wydaje mi się synu, że się zagubiłeś! No i ta ortografia!
WIDZISZ "RETOR".... TAKIM JURKOM CHCIAŁOBY SIĘ ZADAĆ PYTANIE ....QUO VADIS ? Tylko czy oni bedą wiedzieli o co pytamy skoro ich jedyną lekturą jest Angora i Gazeta Wyborcza ,a naukę historii zakończyli na szkole postawowej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musi być wielki i nadmuchany, gdzieś te datki od bogobojnych naiwnych istotek trzeba upychać. A że kościół powstał i istnieje tylko po to aby doić owce i barany więc o czym ten klecha w ogóle do nas rozmawia. Nie wie gdzie trafił i kogo reprezentuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ma chłopina rację i dobrze mu z gęby patrzy,i odważny,skubaniec
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...